KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14413552
nr 1441 3552
Fritz Rosenthal
(1870-1939), Tyskland
Oljemålning, Skogsmotiv. Signerad F Rosenthal. Olja på duk, 63x92cm, yttermått inklusive ram: 75x104cm
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 10 januari 2022
kl 20:12:49
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Fritz Rosenthal
Läs mer om Fritz Rosenthal